معروف ترین نوشیدنی های ترکیه

نوشیدنی ها در آنتالیا مانند غذاها دارای تنوع بسیار است. این نوشیدنی ها از گرم تا سرد و از شیرین تا شور طیف کاملی از نوشیدنی ها را در بر می گیرد . نوشیدنی های سنتی هر شهر، شما را با فرهنگ شهرهای ترکیه بیشتر آشنا می کند. همه نوشیدنی ها دارای طعم های منحصربه فردی هستند که بعد از خوردن آنها احساس فوق العاده و رضایتی را در شما ایجاد می کند. در سفر خود به آنتالیا و هنگام بازدید از اماکن دیدنی شهر نوشیدنی ها و غذاهای آنتالیا را از دست ندهید و طعم خوشمزه آن را امتحان کنید.

آیران ترکیه

دستگاه آبمیوه گیری - پارس هلال آسیا

آیران یکی از معروفتین نوشیدنی های ترکی است که از ترکیب ماست، نمک و آب تهیه می شود. آیران یکی از نوشیدنی است که به عنوان مکملی ایده آل برای غذاهای کبابی و گوشتی مورد استفاده قرار می گیرد. آیران یک نوشیدنی بسیار محبوب در بین مردم شهر است و از زمانی که ماست توسط عشایر تهیه شد، مردم به دنبال شیرین کردن این محصول بودند که ماست را با آب رقیق کردند و کمی نمک به آن اضافه کردند و محصول جدیدی را تولید کردند. آیران انواع مختلفی دارد اما بهترین و خوشمزه ترین آیران، آنهایی هستند که در خانه خودشان تهیه می کنند. البته آیران را با موادی طعم دار می کنند. برخی از مواد مانند گشنیز، خیار، سیر، نعناع، جعفری، فلفل سیاه و زیره هستند که به آن اضافه می کنند و آیران را طعم دار می کنند.

شربت نوشیدنی شیرین و سرد که با طعم میوه های مختلف است. این نوشیدنی خنک و شیرین بهترین انتخاب برای فصل تابستان است. شربت از میوه های مختلفی مانند لیمو، سیب، انار و انواع میوه ها درست می شود. شربت بیشتر در جشن ها مورد استفاده قرار می گیرد. شربت را با یخ خنک می کنند. البته شربت هایی با مواد دیگر مانند دارچین و شیره و میخک و امثال این ها نیز وجود دارد.

آرد ثعلب در ترکیه

دستگاه آبمیوه گیری - پارس هلال آسیا

ثعلب یک نوشیدنی مرسوم در آنتالیا است که قبل از چای و قهوه خورده می شود. ثعلب یک نوشیدنی است که از آرد ثعلب تهیه می شود. آرد ثعلب با زحمت زیاد از ریشه های خشک شده سیبک تهیه می شود. این نوشیدنی از ترکیب آرد ثعلب، شیر گرم و دارچین تهیه می شود. ثعلب یک نوشیدنی شیرین، غنی و خوشمزه است که شبیه فرنی هست. یکی از مشهورترین نوشیدنی های ترکی در امپراتوری عثمانی بود که بعد از قرن هفدهم و هجدهم به سمت غرب رفته است. این نوشیدنی علاوه بر اینکه غنی و خوشمزه هست، تاثیر درمانی در برخی از بیماریها مانند گلودرد و بیماری لثه دارد.

چای معروف ترکیه

دستگاه آبمیوه گیری - پارس هلال آسیا

چای در آنتالیا یک نوشیدنی پرطرفدار و بسیار معروف است. چای از دوران گذشته یکی از محبوب ترین نوشیدنی ها در ترکیه و شهرهای آن بوده است. هر فردی در روز حداقل یکبار آن را می خورد. چای در ترکیه اصولا در یک استکان باریک و کوچک ریخته و نوشیده می شود. جایی یکی از بهترین نوشیدنی های در آنتلیا است که در همه جای آنتالیا وجود دارد. از صبحانه گرفته تا مهم ترین جلسات می توان  این نوشیدنی را پیدا کنید. چایی یکی از بهترین نوشیدنیها در ترکیه است که می تواند شروع کننده یک دوستی جدید بین دو فرد غریبه در ترکیه باشد. چای را معمولا با قند می خورند. انواع دیگری از چای به تازگی در ترکیه رایج شده است که طعم میوه های مختلفی را دارند.

قهوه ترک

دستگاه آبمیوه گیری - پارس هلال آسیا

قهوه ترک نوشیدنی محبوب و معروف در ترکیه است و در فنجان های کوچک سرو می شود. قهوه ترک یک بخش از فرهنگ ترکیه هست. در ترکیه مرسوم است که قهوه را در یک ظرف مسی یا برنجی تهیه می کنند. دانه های قهوه را خرد می کنند، در گذشته با استفاده از یک آسیاب قهوه را خرد می کردند. روش آماده سازی قهوه به این شکل است که ابتدا آب را در داخل قهوه جوش می ریزند و قهوه و شکر یا قند را برای شیرین کردن اضافه می کنند و بعد از به جوش آمدن آن را از روی اجاق بر می دارند. برخی نیز قهوه خود را طعم دار می کنند. یکی از بهترین طعم دهنده ها برای قهوه در ترکیه دارچین و هل است. پس در سفر خود قهوه ترک را از دست ندهید و حتی برای یکبار هم شده آن را امتحان کنید.

مطالب مرتبط
آبمیوه گیری
آبمیوه گیری صنعتی
چطور آبمیوه ها را به صورت روزانه مصرف کنیم؟
چطور آبمیوه ها را به صورت روزانه مصرف کنیم؟
ارزش دستگاه های آبمیوه گیری و نوشیدن آبمیوه ها در زندگی شهری چیست ؟
ارزش دستگاه های آبمیوه گیری و نوشیدن آبمیوه ها در زندگی شهری چیست ؟
آبمیوه گیری صنعتی
آبمیوه گیری هلال چطور عرضه می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

1 + سه =

فهرست