چه مارک آبمیوه گیری بخریم؟

این روزها دغدغه خیلی از خانواده ها این است که چه مارک آبمیوه گیری بخریم؟! از کجا بخریم؟ آیا  ایرانی بخریم یا خارجی؟ بازار این روزها پر است از آبمیوه گیری هایی با برندهای مختلف خارجی مانند بوش، مولینکس، پاناسونیک، فیلیپس و … و همچنین برندهای ایرانی نظیر پارس خزر، هلال و …. همه این برندها باعث سردرگم شدن خریداران می شود پس بایستی ویژگی هایی را جهت شناخت دستگاه و قیمت مناسب درنظر بگیریم تا بتوانیم خرید خوبی داشته باشیم.

در ابتدا باید عنوان کنیم که هر آبمیوه گیری ای برای کاری مناسب است، مثلا آبمیوه گیری تک کاره،  سه کاره،  صنعتی، همه و همه کاربردهای خود را دارند. پس بایستی هنگام خرید به نوع کاربری که ازدستگاه انتظار دارید دقت کنید، چون ممکن است شما آبمیوه گیری خریداری کنید که کارایی چندانی برای شما نداشته باشد و عملا بلااستفاده خواهد بود.

آبمیوه گیری های سه کاره اغلب برای میکس ها و اسموتی ها استفاده دارند و البته کار اصلی آنها گرفتن عصاره میوه است ولی با کاربرد های اضافی که به آن می افزایند کارایی آنها را افزایش می دهند.

  • جنس دستگاه باید به شکلی باشد که قابل شستشو باشد و براثر مرور زمان با شستشو و استفاده مداوم خراب نشود.
  • سرعتدستگاه باید با میوه ای که داخل آن ریخته می شود متناسب باشند، سرعت پایین باعث له شدن میوه و از دست رفتن ارزش غذایی آن می شود.
  • مخزن تفاله آبمیوه گیری بایستی به گونه ای باشد که سریع پرنگردد. چون مخزن تفاله اندک باعث باز و بست شدن زیاد قطعات آبمیوه گیری می شود البته اگر مخزن تفاله خارجی باشد قطعا برای عمر و دوام آبمیوه گیری مفید خواهد بود .
  • میزان مصرف آبمیوه گیری نیز از نکاتی است که بایستی مد نظر قرار گیرد زیرا دستگاهی که مصرف برق زیادی داشته باشد از نظر هزینه به صرفه نخواهد بود.
  • و در پایان دهانه ورد قطعات میوه هرچقدر بزرگتر باشد برای ورود میوه مناسب تر و کار با آبمیوه گیری ساده تر خواهد بود.

تمامی نکات فوق نکاتی هستند که یک آبمیوه گیری مناسب را می سازند. پس برندهای خارجی و ایرانی هر یک از این ویژگی ها را داشته باشند بسته به بودجه خریدار مناسب می باشند. در ادامه نکات فوق را با تشریح بهتر و مناسب تر برایتان عنوان می کنیم. با ما همراه باشید.

1. توان آبمیوه گیری بسیار مهم است

توان مصرفی آبمیوه گیری یکی از مهمترین ویژگی های آن است . توان این دستگاه ها ، همانند سایر دستگاه های الکتریکی با یکای وات مشخص می شود . این مشخصه ، رابطه مستقیمی با قیمت دستگاه و همچنین مصرف برق آن دارد . دستگاه های آبمیوه گیری معمولا قدرتی بین ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ وات دارند.

2. بازده و میزان آب گیری چقدر است؟

بازده دستگاه  از مشخصه های مهم آن هاست. یک آبمیوه گیری مناسب در شرایط عادی باید بتواند بیش از ۵۰ درصد وزن میوه ها به شما آبمیوه تحویل دهد. از آنجایی که برای این مورد ، واحد خاصی وجود ندارد بهتر است پیش از خرید آبمیوه گیری مد نظر خود، در رابطه با راندمان آن تحقیق کنید.

تفاوت آبمیوه و اسموتی در چیست؟

3. سرعت چرخش موتور  آبمیوه گیری 

هر چه سرعت چرخش موتور آبمیوه گیری بیشتر باشد ، بازده آن افزایش می یابد و با سرعت بالاتری عمل آبمیوه گیری را برای شما انجام می دهد.

4. جنس بدنه استیل

باید دقت کنید که معمولا تفاوت وزنی بین جنس های مختلف وجود دارد پس اگر وزن برای شما نکته مهمی است باید به این مسئله دقت کنید. بدنه این دستگاه ها را معمولا از جنس استیل یا پلاستیک می سازند. گاهی نیز، تلفیقی از این دو ماده در ساخت بدنه آبمیوه گیری استفاده می شود. تفاوتی از نظر استحکام معمولا بین این دو جنس نمی باشد.

5. چرا جنس تیغه اهمیت دارد؟

تیغه های دستگاه های آبمیوه گیری را از مواد مختلفی می سازند. از جمله این مواد می توان به فولاد ، پلاستیک و تیتانیوم اشاره کرد. تیغه های پلاستیکی دارای مقاومت کمتری نسبت به تیغه های تیتانیومی و فولادی هستند اما در عوض ، مقاومت بیشتری در برابر زنگ زدن دارند.

تیغه و توری

6. مخزن تفاله و آبمیوه

هرقدر اندازه مخزن های تفاله و آبمیوه ی دستگاه های آبمیوه گیری بیشتر باشد ، مقدار بیشتر آبمیوه را می توانید در یک نوبت تهیه کنید. البته برخی از دستگاه های آبمیوه گیری فاقد مخزن آبمیوه هستند و شما برای جمع آوری آبمیوه باید یک ظرف را در زیر لوله خروجی آن ها قرار دهید.

7. میزان مصرف انرژی 

توان مصرفی یا همان قدرت موتور اصلی ترین ویژگی مشخص کننده میزان مصرف برق دستگاه است. همچنین میزان و نوع استفاده نیز در تعیین میزان مصرف برق دستگاه موثر است. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر ، به برچسب مصرف انرژی دستگاه مراجعه کنید. البته در نظر داشته باشید که مصرف برق درج شده بر روی برچسب مصرف انرژی ، در شرایطی خاص اندازه گیری شده است و مصرف واقعی به موارد گفته شده بستگی دارد.

8. سهولت شستشو

باز و بسته شدن آسان قطعات آبمیوه گیری موجب می شود تا شستشوی آن ها آسان باشد. سهولت در شستشو و نظافت سبب افزایش طول عمر دستگاه و همچنین ، افزایش راندمان آن می شود.

9. میزان بلندی صدای تولید شده

صدای بلند دستگاه های آبمیوه گیری همواره آزاردهنده بوده و هست. این صدا با سرعت چرخش دستگاه و همچنین توان دستگاه رابطه مستقیمی دارد. البته شرکت های سازنده این دستگاه ها درصدد هستند تا صدای آبمیوه گیری ها را تا حدی مطلوب کاهش دهند. شما می توانید میزان صدای این دستگاه ها را پیش از خرید تست کنید.

10. قطر و اندازه دهانه ورودی

دهانه ورودی آبمیوه گیری همان جایی است که با قرار دادن میوه در آن، دستگاه اقدام به گرفتن آبمیوه  می کند. هرچه اندازه این دهانه بزرگتر باشد ، کار شما در گرفتن آب میوه های دارای اندازه های مختلف راحت تر است. مثلا برای گرفتن آب میوه های بزرگ، نیازی نیست آن ها را تا اندازه های کوچک قطعه قطعه کنید.

3.7/5 - (3 امتیاز)