10 تا از بهترین نوشیدنی های تابستانی کشور هند

تابستان داغترین و خشک ترین فصل سال در کشور هندوستان است. از ماه مارس تا ژوئن در اکثر کشورها گرمترین فصل سال است، این فصل ها تقریبا در تمام نقاط هند همراه با تابش گرم خورشید می باشد. در طول ماه های تابستان بادهای گرم و آفتاب روشن، دو جزء جدایی ناپذیر شهرهای هندوستان است.اهالی هندوستان این فصل را به راحتی طی می کنند، اگرچه مسافرانی که از این کشور بازدید می کنند زیاد از این هوا راضی نیستند. در این مقاله شما را با 10 نوشیدنی برتر این فصل آشنا می کنیم. با گروه صنعتی پارس هلال آسیا همراه باشید.

10 نوشیدنی برتر فصل تابستان هند

لیموناد

لیموناد یک نوشیدنی سنتی و رایج هند است که در این کشور محبوبیت بسیار زیادی دارد. این نوشیدنی که در شمال هند و پاکستان به شیکانجی، نیمبوپانی یا همان لیموناد معروف است با آب لیمو همراه با مواد افزودنی دیگری مانند زعفران، زنجبیل، نمک و زیره تهیه می شود. البته برگ نعنا نیز به عنوان تزئین و زیبایی بیشتر نیز روی آن قرار می گیرد.

آم پانا یا آب انبه

آم پانا از نوشیدنی هایی است که بدن را در برابر حرارت مقاوم می کند. این نوشیدنی از انبه سبز تهیه می شود و به عنوان یک نوشیدنی خوش طعم و سالم برای مبارزه با گرمای شدید در هند و طب چینی شناخته می شود. این نوشیدنی که از انبه خام سبز رنگ به همراه قند و مجموعه ای از ادویه جات ترش تهیه می شود با نور سبز رنگ خود در زیر نور گرم خورشید خودنمایی می کند. این نوشیدنی که عمدتا در شمال هند مصرف می شود، به عنوان درمان اختلالات روده نیز کاربرد دارد و همچنین به عنوان درمان برای اختلالات خونی و سرشار از ویتامین C زیادی است.

آب انبه

چاچ

چاچ در راجستان یکی از بهترین نوشیدنی های رفع خستگی است، این نوشیدنی، یکی از بهترین، شاداب ترین نوشیدنی ها در منطقه راجستان هند است. از آنجایی که این نوشیدنی از کشک یا ماست تهیه می شود، برای کمک به سیستم گوارش مناسب است. این نوشیدنی را می توانید در بسیاری از رستوران های معتبر و فود کورت های هند یافت.

فنی

این نوشیدنی یکی از بهترین نوشیدنی های سنتی مردم گوا است که جزو نوشیدنی های الکلی این کشور محسوب می شود. باتوجه به میزان الکلی که در این نوشیدنی وجود دارد تهیه و صدور آن به خارج از این منطقه ممنوع می باشد. دو نوع فنی در کشور هند وجود دارد، یکی با طعم سیب و دیگری با طعم نارگیل. در مقایسه با فنی که در شمال گوا تهیه می شود، فنی که در جنوب گوا تهیه می شود دارای میزان الکل بیشتری است.

تاندای

تاندای یکی از نوشیدنی های سرد معروف هند است که با مخلوط بادام، گلبرگ گل رز، فلفل، دانه های گیلاس، هل، رازیانه، هسته های هندوانه، زعفران، شیر و شکر تهیه می شود. این نوشیدنی یکی از معروفترین نوشیدنی های هندوستان است که در جشنواره های هالی و شیواراتری استفاده می شود.

سولکادهییک

شربت هندی یا یک نوشیدنی زردچوبه ای است که معمولا پس از غذا مصرف می شود. مردم منطقه کنکانی هند معمولا این نوشیدنی را استفاده می کنند. این نوشیدنی معمولا از شیر نارگیل و کوکوم ساخته می شود. این نوشیدنی که از شیره نارگیل تهیه می شود برای ساز و کار بهتر دستگاه گوارش نیز مصرف دارد.

آب نارگیل

آب نارگیل یکی از بهترین نوشیدنی های سراسر هندوستان است که در تابستان به راحتی در بازارهای خیابانی یافت می شود. آب نارگیل بهترین گزینه برای فرار از گرمای طاقت فرسای تابستان هند است.

آب نارگیل

تادی

تادی یکی از نوشیدنی های معروف الکل دار در منطقه مادهایا پرادیش است که از گیاهان نخل های مختلف ساخته می شوند. این نوشیدنی که رنگی سفید با لکه های مختلفی دارد، حدود 5 درصد الکل دارد. تادی با نارگیل تازه دارای خواص دارویی است که برای سلامتی مناسب است.

فالوده

فالوده یکی از نوشیدنی های معروف و شیرین دهلی، هاریانا و پنجاب است. این نوشیدنی از شیر، شربت گل رز، ژله، بستنی و ورمیشل طعم دار تهیه می شود. فالوده مزایای زیادی دارد و منبع غذایی خوبی محسوب می شود.

زیره سبز یا جال جیرا

جال جیرا یک نوشیدنی جادویی برای جان سالم به در بردن از تابستان گرم و سوزان کشور هند است. این نوشیدنی نه تنها به عنوان یک نوشیدنی اشتها آور استفاده می شود، همچنین با خنک نگه داشتن بدن با کم آبی مبارزه می کند. این نوشیدنی که بیشتر در منطقه شمال هندوستان رایج است با مخلوط زیره، تامارند، نعناع و نمک با آب سرد تهیه کرد.نوشیدنی های فوق که از معمول ترین و معروف ترین نوشیدنی های هند هستند با طعم های خوبی که دارند حس چشایی را تحریک می کنند و در روزهای گرم تابستان هند بدن را در برابر گرما محافظت می کنند.

5/5 - (1 امتیاز)