میوه و سبزیجاتی که نباید داخل آبمیوه گیری ریخت

1.بروکلی

باورکنید یا نکنید، افرادی هستند که ممکن است قصد آبگیری بروکلی و تبدیل کردن آن به آبمیوه سبز خانگی را به منظور جمع آوری تمام محتویات اثرگذار ویتامین c دارند، ولی آنها نباید این کار را انجام دهند. ممکن است که بروکلی سخت هضم شود که در نتیجه باعث نفخ کردن، تولید گازو درد شکمی میشود ، یک متخصص گوارش می گوید :من آبگیری آن را پیشنهاد نمیکنم ، به خصوص برای فردی که از سندروم روده حساس رنج میبرید . همچنین از دیگر سبزیجات خانواده کلم، مانند :گل کلم و کلم، به دلایل مشابه اجتناب کنید.

2.آووکادو

این میوه ی سبز خامه ای را برای تهیه اسموتی نگه دارید ،آووکادو واقعا آب زیادی ندارد و در واقع بیشتر مناسب مخلوط شدن هستند تا آب گیری.

آب-میوه-های-ممنوع

3.تمامی انواع سیب ها

شما می توانید سیب را آب گیری کنید ولی مراقب باشید که در ابتدا دانه ها را جدا کنید. Varbanova میگوید:دانه های سیب حاوی آمیگدالین هستند که ممکن است حین متابولیسم هضم سمی شوند. در حقیقت تیم R&Dدر برند مشهور آبمیوه گیری مرکز تعذیه Hurom تحقیق راهدایت کردند، که تصور سمی بودن دانه های سیب را پشتیبانی میکند پیشگیری بهتر از درمان است. پس مراقب باشید.

4.نارگیل

شیر یا آب نارگیل میتواند افزودنی مطبوعی برای آبمیوه یا اسموسی باشد. ولی شما نمیتوانید محصول بیشتری غیر از خود گوشت نارگیل به دست بیاورید،چون به اندازه کافی آبدار نیست.بهتراست که هر دو محصول را از سوپر مارکت تهیه کنید.

 

5.کلم پیچ

سبزیجات برگدار سبز تیره ماننو کلم پیچ و اسفناج حاوی مقادیر بالای کلسیم و ویتامین Aو C هستند ولی از آبگیری آنها پرهیز کنید در غیر اینصورت شما مستعد سنگ کلیه هستید. برخی از افراد با مقادیر بالای اگزالات موجود در سبزیجات با برگ تیره مشکل دارند و ممکن است باعث سنگ کلیه در آنها شود.

6.گلابی

لزومی نیست که همه افراد از آب گلابی دوری کنند،ولی اگر شما به فراکتوز حساسیت دارید، باید دورشو خط بکشید گلابی حاوی سوربتول، که نوعی قند غیر قابل هضم است، میباشد که می تواند موجب حرکات روده شود به همین خاطر است که تعدادی از افراد برای درمان یبوست از گلابی استفاده میکنند.

7.آناناس

واربانووا میگوید:این میوه ی گرمسیری ، زمانی که به صورت کامل خورده شود منبع سالمی از ویتامین ها و فیبر است ولی آب گیری آن تمام این فواید را از بین میبرد و شما را با مقادیر بالای شکر تنها میگذارد او اضافه میکند:و این میتواند قند خون و میزان انسولین خون شما را افزایش دهد.

آب-میوه-های-ممنوع

8.قطعات مرکبات

وییگاند می گوید:برای پوست کندن پرتقال ،گریپ فروت،لیمو ترش و لیمو شیرین وقت بگذارید پوست مرکبات ترکیباتی دارد که میتواند سیستم هاضمه را اذیت کند به اضافه اینکه آب آنچنانی هم ندارند.

9.ریواس

متاسفانه شما نمیتوانید پای توت فرنگی و ریواس تابستانی را دوباره به صورت آبمیوه دربیاورید ریواس برای تبدیل به محصول مایع خیلی ریشه دار است علاوه براینکه برای آبمیوه گیری شما هم خیلی سفت و سخت است.

10.موز

این ماده غذای نرم ،آب آنچنانی ندارد که ارزش وقت گذاشتن شما را داشته باشد اگر شما خیلی طعم و مزه موز را دوست دارید به وسیله مخلوط کن با آب میوه و موز یک اسموتی خوشمزه درست کنید.